Asistent Vanzare Suplimente Premium Brand (sector 1, 2, 3, 6)

QLT Group

  • București
  • Permanent
  • Full-time
  • Acum 22 de zile
  • Aplică ușor
Contact: cariera@qlt.roLocatii disponibile in Malluri: sector 1, 2, 3 sau 6 (Mega Mall, Parklake, Vitan, Afi Cotroceni, Promenada si Baneasa). Se poate opta pt diferite locatii in functie de disponibilitate.Compania este lider in domeniul suplimentelor nutritive si promotor al conceptelor avansate de sanatate prin inovatie si wellness.Profilul dorit: Cautam persoane cu studii sau cunostinte in domeniu, pasionate de domeniul nutritiei, interesate de o alimentatie sanatoasa, de preferat, care au mai lucrat pe o pozitie similara in retail.Acceptam si studenti/absolventi la biochimie, nutritie, farmacie care pot lucra program 12/24 (o zi 12 h si apoi liber) si care au experienta minima in vanzare.Oferta:
  • Pachet salarial 6800-8000 lei net/luna (3400 lei net fix + 800 lei tichete masa + 2400-4000 lei comision lunar din vazari);
  • Program de lucru flexibil, in ture 12/24 (o zi 12 h si o zi liber);
  • Contract de munca, programe de training, bonusuri de performanta si de fidelizare.
Cerinte:
  • Cunostinte/studii in domeniul nutritiei, biochimiei sau fitoterapiei;
  • Experienta pe o pozitie similara (consultant plafar, promoter, merchandiser, biochimist, nutritionist, vanzare parafarmaceutice);
  • Limba engleza nivel B2 mediu-conversational (se discuta zilnic cu clientii straini din cadrul plafarului).
Responsabilitati:
  • Activitate de consultanta pentru clientii magazinelor de profil din Mall-uri (se poate opta pt diferite locatii sect. 1,2, 3 sau 6, fct de disponibilitate);
  • Consiliaza clientii in procesul decizional, prezinta suplimentele nutritive, ingredientele, propietatile si cantitatea recomandata, conform necesitatilor formulate;
  • Ofera clientilor informatii legate de actiunile promotionale si serviciile de specialitate de care pot beneficia;
  • Actioneaza pentru atingerea obiectivelor individuale de vanzare;
  • Incasare numerar, emitere bonuri fiscale, facturi etc;
  • Asigura expunerea produselor pentru vanzare: verifica pretul, asigura conceptul de merchandising;
  • Participa la receptia marfurilor, gestiunea, inventarierea si asigurarea securitatii acestora.

Revista Cariere

Job-uri similare

  • Consilier vanzare

    • București
    magazin bricolaj in sectorul 4, langa Mall Sun Plaza, angajeaza consilier vanzare pentru raionul de materiale de constructii, autorizatia de stivuitorist constituie un avantaj. Pos…
    • Acum 19 ore
  • Asistent Relatii Clienti - Prosumatori

    E-INFRA

    • București
    E-INFRA este unul dintre cele mai puternice grupuri romanesti, cu o activitate de peste 26 ani. Prin intermediul companiilor parte a grupului, E-INFRA activeaza in arii precum infr…
    • Acum 1 lună