Operator roboți industriali

Dräxlmaier

  • Pitești, Argeș
  • Full-time
  • Acum 1 lună
Pentru fabrica noastră din Pitești căutăm Operator roboți industriali.Responsabilități:
  • Utilizarea/ configurarea simplă a mașinilor și instalațiilor în producția de serie pentru producția componente/ grupe de producție;
  • Debitarea cablurilor în vederea confecționării cablajelor electrice auto, realizarea de sertizări, dezizolări cabluri; debitare furtune;
  • Executarea operațiilor conform fișei de lucru și a indicațiilor de lucru, operații care constau în: debitare cabluri electrice, sertizare contactori, sertizări cu elemente individuale de etanșare, dezizolări cabluri;
  • Supravegherea funcționării utilajelor în condiții de eficiență și la parametrii stabiliți;
  • Verifică, la începutul programului, să corespundă materialele de pe mașină cu cele de pe cartea de lucru (KS Info/CPM)
  • Verifică, la începutul programului, să corespundă exemplarele sculelor de sertizat aflate pe mașină cu cele din KS Info/CPM.
Cerințe:
  • Studii medii (școală profesională/ liceul);
  • Experiența profesională nu este necesară;
  • Capacitate de învățare, comunicare, flexibilitate, lucru în echipă, gândire orientată spre proces.
Beneficii:
  • Școlarizare inițială;
  • Pachet de beneficii.
Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Operator roboți industriali.Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.

Dräxlmaier

Job-uri similare

  • Operator La Masini-unelte Cu Comanda Numerica

    SC Roma2s Transylvania Ingin

    SC Roma2s Transylvania Ingin angajeaza pentru pozitia Operator La Masini-unelte Cu Comanda Numerica in Pitesti, Strada Sf Vineri, nr. 47 Experienta necesara: Experiență Medie (3-…
  • Operator Fabricatie Flux

    Decomar Logistic SRL

    Decomar Logistic SRL angajeaza pentru pozitia Operator Fabricatie Flux in Mioveni Experienta necesara: Fără experienta (0 ani)…
    • Acum 2 luni
  • Operator La Masini-unelte Semiautomate Si Automate

    Treves Gic

    Treves Gic angajeaza pentru pozitia Operator La Masini-unelte Semiautomate Si Automate in Campulung, Strada Calea Magurii, nr. 20a Experienta necesara: Fără experienta (0 ani)…
    • Acum 14 zile