Inginer Cercetare echipamente process - Injectie masa plastica

Marquardt

  • Sibiu
  • Full-time
  • Acum 1 lună
  • Aplică ușor
COMPANIA NOASTRAIstoria grupului Marquardt datează din 1925, când a fost fondat ca o companie de familie în Rietheim- Weilheim, Germania. Astăzi, Grupul Marquardt numără 22 de filiale, avand prezenta pe patru continente: Europa, Africa, Asia și America și o echipă de peste 11.000 de angajați, care continuă să crească și să inoveze in mod constant.Inginer Cercetare echipamente process - Injectie masa plasticaÎn prezent suntem în căutarea unui Inginer Cercetare echipamente process - Injectie masa plastica pentru a se alătura Departamentului Production din cadrul companiei Marquardt, situat în Sibiu.Calificări
  • Experienta similara in domeniul auto minim 2 ani;
  • Cunostinte despre planificarea si urmarirea productiei constitue un avantaj;
  • Scolarizare MTM-UAS reprezinta un avantaj;
  • Persoana bine organizata, spontana si cu spirit de initiativa;
  • Capacitatea de a lucra intr-o echipa globala;
  • Abilitati de comunicare bine dezvoltate;
  • Capacitate de analiza tehnica si gasire de solutii;
  • Competente bune de comunicare in limba engleza, limba germana reprezinta un avantaj.
Responsabilități
  • Coordonarea modificarilor majore privind productia de serie - injectie mase plastice (echipamente, timpi de productie ,etc);
  • Activitati specifice transferului de matrite si echipamente de injectie;
  • Respectarea standardelor pentru procese, mijloace de productie si mijloace de verificare;
  • Intocmirea/adaptarea instructiunilor de impachetare specifice produselor;
  • Intocmirea/adaptarea planului de lucru respectiv lista de materiale ale produsului;
  • Mentenanta informatiilor SAP cu privire la planuri de lucru si informatii de baza relevanta/atribuite;
  • Definirea si solicitarea implementarii adecvate (productie/verificare) a modificarilor;
  • Coordonarea sarcinilor pentru modificari/implementari venite prin modificari de produs;
  • Intocmire si coordonare process modificare matrita (crestere capacitate, modificari conexe, etc.)
  • Solicitarea aprobarii de fonduri pentru modificarile cerute;
  • Coordonare/ organizare mostrare injectie mase plastice;
  • Evaluarea periodica a capacitatilor masinilor de injectie.
BENEFICII
  • Pachet salarial atractiv (inclusiv prima de vara si de Craciun);
  • Asigurare medicala privata;
  • Acces la programe de dezvoltare profesională;
  • Pachet de beneficii non-financiare (reduceri la servicii medicale, spa & fitness, cultură & educație, mâncare și băuturi, turism, reparații auto);
  • Cantina cu servicii prestate de o firma de catering;
  • Recompense pentru idei de îmbunătățire;
  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu global competitiv.
Persoană de contact:
Anca Albean, +40 756 716 963
Recruiting-RO@marquardt.com="" Marquardt Schaltsysteme S.C.S. • Str. München Nr. 2 • 550018 Sibiu

Marquardt

Job-uri similare

  • Electrician Echipamente Electrice Si Energetice

    Innomotics SRL

    • Sibiu
    Innomotics SRL angajeaza pentru pozitia Electrician Echipamente Electrice Si Energetice in Sibiu, Strada Monaco, nr. 8 Experienta necesara: Experiență Medie (3-5 ani)…
    • Acum 2 luni
  • Tehnician Echipamente De Calcul Si Retele

    Simea Sibiu SRL

    • Sibiu
    Simea Sibiu SRL angajeaza pentru pozitia Tehnician Echipamente De Calcul Si Retele in Sibiu, Strada Piata Cibin, nr. 5 Experienta necesara: Experiență Medie (3-5 ani)…
    • Acum 27 de zile
  • Inginer Mecanic

    Transgex SA

    • Sibiu
    Transgex SA angajeaza pentru pozitia Inginer Mecanic in Medias Experienta necesara: Experienta putina…
    • Acum 17 zile