Gestionar depozit Deva/Alesd

IMSAT

  • București
  • Permanent
  • Full-time
  • Acum 1 lună
Scurta descriere a companieiProiectant si integrator de solutii multi-tehnice, IMSAT ofera servicii integrate ca antreprenor general sau divizate ca furnizor de pachete tehnice, pentru urmatoarele specializari: automatizari si sisteme industriale, roboti industriali si sisteme de celule robotizate, sisteme de securitate, instalatii electrice, instalatii mecanice, HVAC si echipamente electrice.Recunoscuti ca experti de incredere, suntem alaturi de clientii nostri in toate etapele unui proiect, de la proiectare la management de proiect, fabricatie, montaj, punere in functiune si mentenanta si oferim solutii pentru cele mai complexe aplicatii din domeniile: industrial, infrastructura cladiri, infrastructura transporturilor si energie.Membra a grupului francez SNEF din 2007, IMSAT numara astazi un colectiv de peste 900 de angajati, o cifra de afaceri medie anuala de 60 de milioane de euro, cu proiecte implementate in peste 35 de tari de pe glob in cei 60 de ani de istorie.
CerinteCandidatul ideal
  • Studii minime: bacalaureat, studii medii economice sau tehnice;
  • Experienta de minim 2 ani intr-un post asemanator;
  • Disponibilitate de lucru la Oradea ( aprox. 3-7 ani);
  • Disponibilitate de sustinere a pregatirii aferente postului la Deva (pentru primele luni de activitate);
  • Aptitudini de organizare, lucru pe calculator, analiza si sinteza, comunicare;
  • Cunostinte de operare PC si software de baza, tehnici de depozitare si inmagazinare, manipulare masini de ridicat si stivuit;
  • Serios, eficient, calm, cu initiativa, capabil sa isi stabileasca singur prioritatile, sa isi desfasoare activitatea cu un inalt grad de autonomie si decizie;
  • Pot constitui avantaje: experienta in programe de gestiune, certificare pentru manipularea masinilor de ridicat si stivuit; Responsabilitati
Descrierea jobului
  • Receptioneaza produsele de la furnizori, verifica conformitatea scriptica, intocmeste NIR-uri si rapoarte de diferente si inregistreaza intrarile in sistemul informatic al firmei;
  • Gestioneaza activitatile de depozitare a marfurilor receptionate in conformitate cu procedurile interne, pe categorii (producatori, prioritati, etc), folosind echipamente si utilaje specifice si tine evidenta modului de depozitare in sistemul informatic;
  • Transfera produsele catre atelier asamblari, intocmeste note de transfer, se asigura de corectitudinea operatiunilor si introduce documentele in sistemul informatic;
  • Livreaza produsele catre echipele de montaj, pe baza solicitarilor primite de la sefii de santiere, intocmeste documentatia de expeditie si inregistreaza toate aceste documente in sistemul informatic;
  • Raspunde de inregistrarea in sistemul informatic al firmei a tuturor datelor referitoare la produse si furnizori si de acuratetea datelor introduse, conform standardelor interne;
  • Se instruieste in permanenta cu privire la portofoliul de produse pe care le gestioneaza, la tehnicile de manipulare si stocare a produselor, a metodelor si sistemelor de inventariere;
  • Respecta normele de protectia muncii, PSI si de protectia mediului si raspunde de indeplinirea stricta a acestora de catre tertii care intra in depozit;
  • Raspunde de gestiunea depozitului, de conformitatea scriptica si faptica intre documentele contabile si transferurile fizice;
  • Periodic, face inventarul depozitului conform cu procedurile interne si raporteaza rezultatele;
  • Raspunde de activitatea administrativa, de curatenie, intretinere si pastrare a functionalitatii depozitului;
  • Trimite rapoarte periodice de activitate sefilor ierarhici, conform procedurilor interne;
Oferta (bonusuri, beneficii)
Mediu de lucru placut, salariu atractiv, al 13-lea salariu, bonuri de masa sau diurna, asigurare de risc si accidente, pachet de servicii medicale la o clinica privata, prime de Paste si Craciun.Beneficii
  • Al 13-lea salariu
  • Abonament medical
  • Abonament Bookster
  • Tichete de masa
Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV. Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

Hipo.ro

Job-uri similare

  • Gestionar depozit

    BIA Human Capital Solutions

    • București
    Scurta descriere a companiei BIA - BIA Human Capital Solutions, este in topul celor mai cunoscuti furnizori de servicii profesionale de HR din Romania. De-a lungul a peste 25 de …
    • Acum 1 zi
  • Gestionar depozit alimente, cu experienta

    • București
    cazier curat, 12 clase + bac. Venit total lunar 5000 Lei, program 12/24 si 12/48, transport asigurat. Locatie: iesire sector 2. Detalii la telefon Caracteristici Domeniu activi…
    • Acum 7 ore
  • Gestionar Depozit

    Maspex

    • Ilfov
    Maspex Romania SRL angajeaza pentru pozitia Gestionar Depozit in Chitila Experienta necesara: Experienta putina…
    • Acum 2 luni