OPERATOR CALL CENTER

Klintensiv

  • București
  • Full-time
  • Acum 1 lună
Scurta descriere a companieiS.C. Klintensiv S.R.L. este o companie producătoare de agenți destinați curățării și igienizării de spații și suprafețe din domeniul medical și nu numai. Portofoliul companiei cuprinde produse biocide, produse destinate igienei corporale, produse de curățenie pentru zona HoReCa, produse cosmetice. CerinteCandidatul ideal:
  • deține o experiență de minim 3 ani de zile în activitatea cu clienții în regim dе telesales;
  • experiență relevantă în promovarea produselor medicale, de curățenie sau farmaceutice
  • deține un nivel avansat de exprimare în scris și verbal în limba romana;
  • deține cunoștințe de lb.engleză (nivel mediu);
  • persoană creativă, organizată, sociabilă, cu o atenție sporită la detalii;
  • atitudine orientată către client;
  • deține cunoștințe de operare PC (Word, Excel, Internet);
  • Posesor permis de conducere - categoria B.
ResponsabilitatiDescrierea postului:
  • Contactarea telefonică a clienților potențiali, cu scopul de a promova, a convinge și a vinde produse și servicii;
  • Furnizarea de informații generale referitoare la produse, preturi, date tehnice;
  • Identificarea corectă a solicitărilor clienților și oferirea de răspunsuri profesioniste
  • Plasarea și procesarea comenzilor în sistemul intern;
  • Identificarea și rezolvarea eficienta a problemelor legate de comenzile clienților.
  • Realizarea obiectivelor lunare stabilite
  • Îndeplinirea altor sarcini stabilite de superior în limitele de competență ale postului ocupat

Hipo.ro

Job-uri similare

  • Operator call center

    • București
    La Future Line Instal angajeaza Relatii clienti / Call Center, Vanzari, Baneasa, lucru se desfasoara in ture de zi, astfel: doua zile lucrate, doua zile libere , plus comision din …
    • Acum 23 de ore

    • București
    Angajam operator call center, nivel tehnic 1 care sa raspunda solicitarilor clientilor. Program 24/24. Adresa noastra este str. Pinul Alb nr. 3, sector 2…
    • Acum 20 de ore