Coordonator Vânzări - Logistică

Gi Group

  • Oradea, Bihor
  • Permanent
  • Full-time
  • Acum 17 zile
2024-04-12Full timeContract cu durata nedeterminataGi Group recrutează Coordonator vânzări - logistică pentru clientul nostru, care activează în domeniul producției de ouă.Locație: OradeaCerințe:
  • Cunoștințe temeinice privind sistemul de vânzări către client de tip supermarket;
  • Noțiuni de bază privind logistica - depozit și distribuție marfă;
  • Experiența anterioară în operarea în sisteme ERP;
  • Inteligență matematică, gândire logică, capacitate de analiză și sinteză;
  • Capacitatea de a prelucra informații, de a le interpreta și a le valorifica în decizii sau furnizarea de date prelucrate către factorii decizionali;
  • Corectitudine, tenacitate, atitudine în relațiile cu oamenii;
  • Obiectivitate în aprecierea și analiza situațiilor economice, financiare și sociale;
  • Receptivitate și dorința de colaborare.
Responsabilități:
  • Acordă asistență din punct de vedere tehnic și comercial actualilor și potențialilor clienți;
  • Întocmește oferte de mărfuri și gestionează derularea relației comerciale;
  • Coordonează livrările către client;
  • Calculează permanent eficiența procesului de vânzare;
  • Colaborează cu departamentul producție în vederea preagătirii mărfii;
  • Negociază, încheie și asigură executarea contractelor comerciale;
  • Urmărește eficientizarea costurilor de distibuție;
  • Identifică și contactează potențiali clienți în vederea dezvoltării de noi colaborari.
Beneficii:
  • Salariu atractiv.
  • Bonuri de masa în valoare de 30 ron/ zi.
  • Transport asigurat - mașină de serviciu.
Te incurajăm să aplici, sau ne poți trimite CV-ul la adresa de e-mail: renata.jurca@gigroup.comAlteleVânzări9353Oradea - BihorGi Group are autorizație pentru a opera de către Ministerul Muncii, Familiei, Protecției Sociale și Persoanelor Vârstnice. Furnizor atestat de personal temporar cu autorizația seria B nr. 0000016/28.12.2005, poziția nr. 15 în Registrul Național de Evidență a Agenților de Muncă Temporară Autorizați - Mun. București.
Candidații de ambele genuri sunt încurajați să citească politica de confidențialitate.

Gi Group

Job-uri similare

  • Consilier Vanzari Mobila

    Randstad

    Scurta descriere a companiei Randstad este lider global în recrutare și gestionare de personal. Încă din 2016, suntem prezenți pe piața din România, în București și în Slatina. A…
    • Acum 2 luni
  • Agent Vanzari Solutii Digitale HoReCa_METRO Oradea

    Metro

    Noi, la METRO, suntem o echipa de 4000 de campioni ai afacerilor independente. Dedicati celor care se dedica muncii lor, lucram pentru cei care se trezesc tn fiecare dimineata si v…
    • Acum 1 lună
  • Asistent vanzari Oradea

    Audionova

    Scurta descriere a companiei De 24 de ani, înțelegi, trăiești și iubești cu aparatele auditive Audionova. Aducem bucuria sunetelor înapoi în viața ta și suntem alături de tine …
    • Acum 26 de zile