Key Account Manager

E-INFRA

  • Ploiești, Prahova
  • Full-time
  • Acum 2 luni
  • Aplică ușor
E-INFRA este unul dintre cele mai puternice grupuri romanesti, cu o activitate de peste 26 de ani. Prin intermediul companiilor parte a grupului, E-INFRA activează in arii precum infrastructura energetica, de telecomunicatii si civila, fiind, de asemenea, prezent si in domenii cheie ca productia de energie si energie verde, distributia de energie si gaze naturale sau telecomunicatii. Grupul reuneste activitatile Electrogrup, Nova Power & Gas, Netcity, Direct One și Wesee, companii active in domeniul proiectelor de infrastructura energetica şi de telecomunicatii. Alaturi de acestea, E-INFRA s-a dezvoltat constant si numara astazi peste 1000 de angajati.In momentul de fata cautam un Key Account Manager care sa se alature companiei Nova Power & Gas parte din grupul E-INFRA.Cerinte
  • Minim 2 ani de experienta in functia de Key Account Manager, preferabil in domeniul energiei electrice si gazelor naturale
  • Cunostinte solide despre piata de energie electrica si gaze naturale
  • Abilitati excelente de comunicare si negociere, cu capacitatea de a lucra cu clienti de nivel inalt si de a dezvolta relatii solide de afaceri
  • Orientare catre rezultate si capacitatea de a atinge si depasi obiectivele de vanzari
  • Creativitate si abilitatea de a gasi solutii pragmatice pentru clienti intr-un mediu in continua dezvoltare
  • Cunostinte avansate de utilizare a tehnologiilor informatice, inclusiv CRM
  • Cunoasterea fluenta a limbii romane si a limbii engleze, atat in scris, cat si in vorbire
Responsabilitati
  • Dezvoltarea si gestionarea relatiilor cu clientii cheie de business in domeniul energiei electrice si gazelor naturale
  • Identificarea si prospectarea activa a clientilor potentiali, precum si prezentarea si negocierea ofertelor comerciale
  • Construirea si mentinerea unei retele solide de contacte in industrie
  • Monitorizarea si imbunatatirea satisfactiei clientilor cheie, asigurandu-se ca necesitatile lor sunt indeplinite
  • Colaborarea stransa cu echipa de management si colegii pentru implementarea strategiilor de vanzari si cresterea cotei de piata
  • Monitorizarea si raportarea rezultatelor vanzarilor, identificarea oportunitatilor de crestere si recomandarea de imbunatatiri pentru procesele de vanzari
Beneficii
  • Schema de salarizare si beneficii axata pe rasplatirea performantei
  • Suport pentru instruire si dezvoltare profesionala
  • Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii
  • Beneficii aditionale (tichete de masa, oferte speciale pentru angajati)
Powered by JazzHR

E-INFRA

Job-uri similare

  • Manager De Operatiuni/produs

    SC Microgreens Herbs & Veggies SRL

    SC Microgreens Herbs & Veggies SRL angajeaza pentru pozitia Manager De Operatiuni/produs in Gorgota, Strada Sat Fanari, nr. 54 Experienta necesara: Experiență Medie (3-5 ani)…
    • Acum 24 de zile
  • MANAGER OPERATIONAL

    LEFTIES

    Lefties este unul dintre brand-urile Inditex care promovează moda la prețuri accesibile.Brandul este prezent în paisprezece țări (Spania, Portugalia, Andorra, Mexic, Qatar, Arabia …
    • Acum 10 zile
  • DEPUTY MANAGER

    LEFTIES

    Lefties este unul dintre brand-urile Inditex care promovează moda la prețuri accesibile. Brandul este prezent în paisprezece țări (Spania, Portugalia, Andorra, Mexic, Qatar, Arabia…
    • Acum 9 zile