Actuar

Allianz

  • România
  • Full-time
  • Acum 13 zile
Ce responsabilitati vei avea :
  • Analiza Datelor: Utilizarea unor tehnici avansate de prelucrare și analiză a datelor pentru identificarea trendurilor, patternurilor și insighturilor relevante.
  • Modelare Actuarială: Dezvoltarea și implementarea modelelor actuariale complexe pentru a evalua riscul și a determina tarifele adecvate pentru diferitele produse de asigurare.
  • Optimizare Tarifara: Identificarea și implementarea unor strategii eficiente de tarifare pentru a maximiza profitabilitatea și a creste competitivitatea pe piață.
  • Evaluarea Performanței Portofoliului: Monitorizarea și analizarea performanței portofoliului de asigurări pentru a identifica oportunități de optimizare și a adapta strategiile de tarifare.
  • Experienta anterioara de minim 6 ani in pricing Asigurari Generale, atat motor cat si property.
  • Excelente abilitati analitice și de modelare, cu experienta solida în utilizarea software-urilor actuariale Emblem si Radar, si cu abilitati avansate de utilizare a uneltelor și limbajelor de programare precum SQL, Python, R.
  • Experienta anterioara în utilizarea tehnologiilor și metodologiilor de analiză predictiva și machine learning este un plus.
  • Cunoștințe solide de matematica si statistica, in special in contextul aplicarii acestora în domeniul asigurarilor.
Ce iti oferim:
  • Oportunitatea de a lucra intr-o companie solida pe piata din Romania, cu acces la programe si know-how din cadrul grupului Allianz
  • Un model de lucru hibrid si un program flexibil
  • Oportunitati de cariera si de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii multinationale
  • Asigurare de sanatate si de viata, si posibilitatea de a adera la fondurile de pensii facultative
  • Tichete de masa si tichete cadou
  • Prime de vacanta, de sarbatori si aniversare
  • Oferte si servicii atactive: reduceri la politele de asigurare Allianz-Tiriac, abonament Bookster, abonament World Class, etc.

Allianz