Reprezentant Vanzare Divizia Farmacii (Promovare Suplimente Premium)

QLT Group

  • București
  • Full-time
  • Acum 23 de zile
  • Aplică ușor
Contact: cariera@qlt.roCompania este lider mondial in domeniul suplimentelor nutritive si promotor al conceptelor avansate de sanatate prin inovatie si wellness. Promoveaza produsele in lanturile de farmacii, drogherii, plafare dar si la medicii de specialitate, prin divizii separate. Cerinte:
  • Experienta in promovare si vanzare farmaceutica teren a suplimentelor, parafarmaceutice sau OTC-uri;
  • Experienta in vanare teren pe domenii similare/conexe reprezinta avantaj: veterinar, optica, FMCG;
  • Disponibilitate la deplasari in cadrul zonei alocate: sector 2, 3, 5 si Pitesti;
  • Vizite conform planului in farmacii, plafare, drogherii;
  • Studii superioare finalizate, de preferat in domeniul: nutritiei, farmaciei, biotehnologiilor;
  • Excelente abilitati de prezentare, comunicare si negociere;
  • Limba engleza nivel mediu;
  • Permis auto categoria B.
Responsabilitati:
  • Indeplinirea obiectivelor lunare de promovare si vanzare a suplimente nutritive conform targetelor setate;
  • Promovarea etica a produselor din portofoliu in: farmacii, drogherii si plafare;
  • Crearea, dezvoltarea si mentinerea unor relatii constructive farmaciile din zona alocata;
  • Vizite la clienti pe zona alocata;
  • Incheierea de relatii cu farmaciile partenere;
  • Documentatie privind fise de produse ce vor intra in promovare medicala si in farmacii;
  • Respectarea programului de lucru si al planului de vizite;
  • Intocmirea rapoartelor de activitate.
Oferta:
  • Pachet salarial: fix negociabil + tichete masa si bonus lunar;
  • Logistica necesara oferita de companie: autoturism de serviciu, laptop, telefon mobil.

Revista Cariere

Job-uri similare

  • Reprezentant relații cu clienții

    Spotawheel

    • București
    Job Description: Spotawheel, o companie Endeavour, este o platformă B2C de mașini second hand de înaltă tehnologie, care a reproiectat întregul proces de cumpărare-vânzare de la …
    • Acum 1 lună
  • Reprezentant comercial zonal

    Gi Group

    • București
    2024-04-03 Full time Contract cu durata determinata Gi Group recruteaza Reprezentant comercial zonal pentru clientul nostru, o companie cu experienţa consolidată în peste 30 …
    • Acum 24 de zile