Sales Representative

Manpower

  • București
  • Full-time
  • Acum 2 luni
ManpowerGroup Romania recruteaza pentru pozitia de Sales Representative, pentru o companie ce activeaza in industria maselor plastice.Locatie: BucurestiCerinte principale:
Minim 3 ani de experienta in domeniul vanzarilor de materii prime pentru industria maselor plastice;
Disponibilitate la delegatii si deplasari in tara ocazional;
Competente de limba engleza scris si vorbit;
Permis conducere categoria B;
Studii superioare de chimie sau in domeniul tehnic reprezinta un avantaj;
Abilitati de comunicare, negociere si relationare.Responsabilitati principale:
Prospectarea pieței și dezvoltarea relațiilor cu noi clienți în segmentul business-to-business (B2B);
Identificarea și evaluarea potențialilor clienți din segmentul B2B;
Dezvoltarea și implementarea strategiilor eficiente pentru atragerea de noi afaceri;
Construirea și menținerea relațiilor solide cu clienții existenți și potențiali; Înțelegerea nevoilor și cerințelor clienților pentru a oferi soluții personalizate; Investigarea și înțelegerea cerințelor și așteptărilor clienților potențiali;
Adaptarea propunerilor comerciale în funcție de necesitățile specifice ale fiecărui client;
Elaborarea ofertelor comerciale competitive și personalizate în conformitate cu cerințele clienților;
Identificarea și evaluarea trendurilor noi din industrie și adaptarea strategiilor de vânzare în consecință.Alte informatii:
Pachet salarial format din parte fixa + bonus de performanta lunar;
Tichete de masa;
Prime de sarbatori;
Abonament medical la o clinica privata.

Manpower

Job-uri similare

  • SALES REPRESENTATIVE - constructions West Area

    ABC Human Capital

    • București
    Scurta descriere a companiei ABC Human Capital este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua misc…
  • Sales Representative - mase plastice

    Manpower

    • București
    Scurta descriere a companiei De peste 70 de ani, ManpowerGroup reprezinta puntea de legatura intre milioane de persoane si piata muncii, prin brandurile sale Manpower, Experis, M…
    • Acum 30 de zile
  • Area Sales Representative in Agribusiness - Constanta

    • București
    Area Sales Representative in Agribusiness – Constanta CUNOŞTINŢE NECESARE: Tehnici de vânzare directă şi indirectă Tehnici de negociere Canale de informare media Management Op…
    • Acum 3 zile
    • Aplică ușor