Analyst, Commissions and Incentives Bucuresti

Vodafone

  • București
  • Contract
  • Full-time
  • Acum 1 lună
Activitatile in care te vei implica:
  • Calculeaza corect, complet si fara intarzieri comisioanele pentru canalele de distributie alocate, mentinand un inalt nivel de profesionalism;
  • Trimite sumele de comision calculate catre parteneri;
  • Raspunde cererilor de reconciliere venite de la parteneri sau de la agentii de vanzari in termenele agreate;
  • Participa activ in cadrul proiectelor care au un potential impact asupra sistemului de comisionare prin identificarea, analizarea si implementarea eficienta a schimbarilor aduse de aceste proiecte; Comunica clar si concis detaliile proiectului tuturor factorilor interesati;
  • Realizeaza procesul de aprobare al modificarilor aduse schemei de comisionare, dupa cum urmeaza:
  • Analizeaza modificarile propuse atat din punct de vedere al fezabilitatii tehnice cat si din punct de vedere al logicii de business;
  • Negociaza cu celelalte departamente includerea propriilor recomandari;
  • Calculeaza impactul financiar pentru respectivele modificari;
  • Are o buna intelegere a strategiei si a produselor comisionate pentru a putea indeplini rolul de consultanti pe zona schemelor de comisionare;
  • Se asigura ca sistemul de raportare pentru comisionare este updatat prin mentinerea lunara a Catalogului de Comisionare;
  • Ofera suport si analize in cadrul exercitiilor bugetare trimestriale.
E job-ul potrivit pentru tine daca ai:
  • Minim 1 an experienta in departament financiar;
  • Gandire analitica si atentie la detalii;
  • Eficienta in rezolvarea situatiilor de business;
  • Abilitati de planificare si prioritizare a activitatilor;
  • Abilitati de a livra rezultate la nivelul asteptat precum si de a lucre sub presiune;
  • Procesare tabele excel, text, rapoarte din diferite baze de date;
  • Orientare spre invatare rapida, cunoastere in detaliu a serviciilor comisionate;
  • Abilitati foarte bune de comunicare cu departamentele implicate in comisionare;
  • Experienta in industria Telecom constituie un avantaj;
  • Experienta in analiza financiara (facultative).
Ce iti oferim?
  • pachet salarial competitiv;
  • voucher pentru telefon & abonament nelimitat (voce și date);
  • abonament medical la o clinică privata de top & alte beneficii medicale;
  • voucher anual pentru decontare ochelari de vedere;
  • bonuri de masa;
  • abonament Bookster;
  • participarea la programe de dezvoltare și proiecte provocatoare din zona de leadership;
  • acces la evenimente interne de Wellbeing & Recognition;
  • extra-zile de concediu (pentru senioritate, evenimente speciale, voluntariat).
Together we canVodafone is committed to attracting, developing and retaining the very best people by offering a motivating and inclusive workplace in which talent is truly recognised and rewarded. We are committed to promoting Inclusion for All with the belief that diversity plays an important role in the success of our business. We actively encourage everyone to consider becoming a part of our journey.

Vodafone

Job-uri similare

  • Sales and Administration Analyst

    Nestlé

    • București
    Suntem in cautarea unui coleg/unei colege pentru pozitia de Sales and Administration Analyst. Aceasta persoana se va alatura echipei Nestle Professional si va fi responsabila cu an…
    • Acum 12 zile
  • Controlling Analyst (f/m)

    Lidl

    • București
    • 12.500 Lei pe lună
    Sumar Împreună suntem Lidl, angajator de top pentru al 8-lea an consecutiv în România și pentru al 7-lea an în Europa. Vino alături de noi să faci parte dintr-o echipă pe care te…
    • Acum 15 zile