Regional Sales Manager - Equipment

Covetrus

  • Baia Mare, Maramureș
  • Permanent
  • Full-time
  • Acum 2 luni
Angajăm Manager Regional de Vânzări AparaturăEști o persoană proactivă, creativă, cu gândire strategică, căruia îi place să interacționeze cu oamenii și să coordoneze o echipă de vânzări? Dacă răspunsul este ”da” la toate acestea, aplică acum!Alătură-te echipei de vânzări aparatură și dezvoltă-ți cariera în Maravet, parte a grupului global Covetrus.În acest rol, vei avea două obiective principale:
  • Coordonarea și supervizarea activității reprezentanților din subordine.
  • Creșterea vânzării echipamentelor medical veterinare pe regiunea arondată la clienții din categoria VET și Ferme, în vederea câștigării de market share, respectând regulile interne și legislația în vigoare.
Responsabilitățile tale principale vor fi:
  • Asigurarea realizării bugetului lunar, trimestrial și anual de vânzări al echipei;
  • Asigurarea prospectării pieței în vederea găsirii noilor oportunități de vânzare/promovare;
  • Menținerea și crearea relațiilor profesionale cu membrii echipei și cu clienții din zona arondată;
  • Menținerea și dezvoltarea relațiilor profesionale cu partenerii / producătorii internaționali, alături de Managerul Național de Vânzări al diviziei VET al companiei;
  • Asigurarea bunei derulări a managementului contractelor încheiate cu clienții din regiunea arondată;
  • Asigurarea trainingului de întreținere și de folosire a aparatelor Maravet, pentru cei ce le utilizează;
  • Vizitarea perioadică a clienților din zona arondată ca și RVA în funcție de potențialul acestora;
  • Asigurarea vizitării regulate a tuturor clienților de pe zona stabilită de către reprezentanții medicali, conform rutării actualizate;
  • Oferirea de suport și mentoring persoanelor din subordine;
Criteriile minime necesare pentru exercitarea atribuțiilor sunt:
  • Să ai studiile superioare finalizate în Medicina Veterinară / Inginerie;
  • Să ai minim 5 ani experiență în domeniul de activitate;
  • Să ai permis de conducere categoria B;
  • Să ai cunoștințe de limba engleză la nivel minim B1;
  • Să ai cunoștințe de operare PC (MS Office: Word, Excel, Outlook);
  • Să ai disponibilitate la deplasări în România.
Constituie avantaj, dacă:
  • Ai experiență în leadership și în vânzarea de aparatură medicală;
Ceea ce îți oferim:
  • Beneficiul de a lucra într-o companie ce și-a păstrat valorile autentice locale, dar în același timp are avantajele oferite de o companie multinațională;
  • Garanția că deciziile luate la nivel de companie se află sub tutela integrității;
  • Tuchete de vacanță sau Asigurare de sănătate, pachet extra (consultații și analize nelimitate, prevenție, spitalizare de zi, pachet oncologic și boli cronice);
  • Posibilitate de dezvoltare profesională;
  • Pachet salarial corelat cu performanța;
  • Siguranța și respectarea termenelor de plată salariale;
  • Stabilitatea locului de muncă;
  • Colectiv de muncă tânăr și dinamic.
Candidații selectați pentru susținerea interviurilor vor fi contactați telefonic sau prin email.Covetrus is an equal opportunity/affirmative action employer. All qualified applicants will receive consideration for employment without regard to sex, gender identity, sexual orientation, race, color, religion, national origin, disability, protected Veteran status, age, or any other characteristic protected by law.

Covetrus

Job-uri similare

  • Field Sales Rep - Equipment

    Covetrus

    Angajăm Reprezentant Medical de Vânzări Aparatură pentru zona SUD a României! Dacă dorești să faci un pas în față în cariera ta, ești pasionat de tehnologie în medicina veterinar…
    • Acum 1 lună
  • Territory Sales Representative TT&KA Maramures

    Molson Coors

    În Bergenbier (parte din Molson Coors) credem în puterea lui “împreună”, în transparența și evoluție, oferind colegilor inspirația să creeze băuturi excepționale care rezistă testu…
    • Acum 11 zile