Junior Marketing Specialist

Egger

  • București
  • Full-time
  • Acum 25 de zile
Pentru locația noastră din București!Oraș: Bucureşti Nivel carieră: Full-time ID: 3984 Departament: Marketing, PR, GraficăCerințele noastre:
  • Studii superioare Cunoștințe avansate de limba engleză
  • Cunoștințe de operare PC (MS Office, SAP - poate fi considerat un avantaj, etc)
  • Abilități de comunicare, negociere și organizare
  • Atenție la detalii, acuratețe a datelor în activitatea zilnică
  • Gândire analitică, orientată spre soluții
Responsabilități:
  • Organizarea de evenimente pentru promovarea produselor și coordonarea standului companiei în cazul participării la târgurile de profil din țară
  • Colaborarea cu clienții și reprezentanții comerciali pentru centralizarea informațiilor privind showroom-urile ce expun produsele EGGER
  • Coordonarea producerii de materiale promoționale și/sau mostre/mostrare: centralizarea cererilor din piețe, plasarea comenzilor și organizarea livrărilor
  • Coordonarea campaniilor de actualizare cu mostre în rețeaua de showroom-uri, odată cu schimbarea colecțiilor de produse
  • Coordonarea fluxului de traduceri și copyright pentru textele cu conținut de marketing (website, instrumente de marketing, campanii etc.)
  • Actualizarea periodică a documentelor referitoare la produse, disponibile pe website
  • Colaborarea cu departamentul juridic pentru validarea documentelor care să asigure buna desfășurare a colaborării cu furnizorii și partenerii
Oferim:
  • Un loc de muncă ce se caracterizează prin diversitate și dinamism
  • Program de orientare și integrare
  • Oportunități de dezvoltare profesională
Contactul Dvs.Hanelore Terna-Harand, HR, T +40 372 438 141Despre EGGERNoi creăm mai mult din lemn. Cei peste 11,000 de salariați ai noștri din întreaga lume lucrează cu entuziasm, împărtășesc valorile familiei noastre și spiritul inovator. Creăm astfel produse pentru mobilier și design interior, construcții si pardoseli laminate. Ne dezvoltăm continuu - fabricam produse noi, ne extindem pe piețe emergente și oferim perspective motivante salariaților noștri.Aflați mai multe

Egger

Job-uri similare

  • Specialist Marketing

    Vetro Design

    • București
    Scurta descriere a companiei Compania noastră este un principal importator, distribuitor și exportator de dispozitive medicale și produse de laborator, produse medico-dentare si …
    • Acum 9 zile
  • Retail Marketing Specialist

    British American Tobacco

    • București
    BAT evoluează continuu - ca nicio altă organizație. Pentru a ne îndeplini misiunea asumată, căutăm colegi care împărtășesc aceleași valori ca noi. Te așteptăm alături de noi în c…
    • Acum 3 zile
  • Marketing Specialist

    Teamland

    • București
    Scurta descriere a companiei Asigurăm o gamă completă de servicii profesionale, prin experiența și cunoștințele noastre de specialitate și din domeniul legislativ. Avem capacitat…
    • Acum 1 zi