Business Developer

Sales Consulting

  • Cluj-Napoca, Cluj
  • Full-time
  • Acum 20 de zile
Activam pe piata de consultanta in Resurse Umane din anul 1998. Cu o acoperire nationala pe patru arii de expertiza: recrutare si selectie, leasing de personal, assessment center si consultanta.Am devenit lideri in Transilvania si ne-am impus pe piata din Romania dezvoltand o noua locatie la Bucuresti. Am reusit acest lucru prin profesionalismul serviciilor, specializarea multidisciplinara a echipei de consultanti, printr-o permanenta colaborare cu cei care apeleaza la serviciile noastre de consultanta.Suntem in cautarea unei persoane cu excelente abilitati de comunicare si prezentare pentru a intregi echipa noastra de vanzari.Candidatul ideal detine experienta in vanzari (B2B) sau in relatia cu clientii si doreste sa se dezvolte in domeniul vanzarilor alaturi de o echipa profesionista si dinamica.Criterii:
  • Experienta in vanzari B2B (ideal servicii);
  • Abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
  • Gandire analitica, orientare spre rezultate;
  • Bune abilitati de limba Engleza;
  • Cunostinte bune de operare PC (MS Office);
  • Permis de conducere (cat B) si disponibilitate pentru deplasari.
Responsabilitati:
  • Promovare companie, ofertare si contractare servicii B2B;
  • Colectare informatii la nivel local si national referitoare la investitii in curs sau viitoare, cu potential pe resurse umane;
  • Contactare potentiali clienti pentru prezentarea ofertelor de servicii ale firmei;
  • Intocmirea ofertelor pentru serviciile solicitate de clienti;
  • Mentinerea permananeta a contactului cu clientii firmei.
Asteptam sa te cunoastem!Since 1998, we've been active in the Human Resources consulting market, providing regional coverage across four key areas of expertise: recruitment and selection, personnel leasing, assessment centers and consultancy. As leaders in Transylvania, we've expanded our reach to embrace a culture of continuous improvement, thereby strengthening our position in the Romanian and also regional market. This commitment underscores our dedication to evolve alongside the dynamic needs of our clients and the ever-changing landscape of the business environment.Our success stems from the professionalism of our services, the multidisciplinary expertise of our consulting team and our ongoing collaboration with those who rely on our consultancy services.Building long-term partnerships with clients across diverse industries such as IT&C, automotive, outsourcing, pharma, banking, FMCG and more, is our primary objective.Our commitment to client orientation, teamwork, flexibility, excellence, dedication and responsibility reflects our aim to bring added value to our services.

Job-uri similare

  • Business Developer - Logistics/Transport Industry

    Suntem în căutarea unui Business Developer pasionat de industria transporturilor, cu abilități remarcabile de comunicare și vânzare, care să poată identifica și valorifica oportuni…
    • Acum 11 zile
  • Business Development Manager - Cluj-Napoca

    Adecco

    Business Development Manager - Cluj-Napoca Client Description: Adecco Permanent Placement recruteaza pentru unul din clientii sai, o companie furnizor lider de soluții speciali…
    • Acum 1 lună
  • RPA - Junior Business Analyst - FRGDR001

    Human Direct

    Candidatul Ideal Experiență în activități care a implicat relaționarea / comunicarea cu clienții – de cel puțin 1 an; Experiență în utilizarea aplicațiilor: MS Office: min. Word…
    • Acum 30 de zile
    • Aplică ușor