Economist/Contabil [Nexia - ABS]

TotalSoft

  • București
  • Full-time
  • Acum 2 luni
  • Aplică ușor
Îți dorești să faci parte dintr-o echipă de profesioniști entuziaști, dedicată și pasionată de domeniul financiar? Nexia ABS Financial Services își mărește echipa și căutăm un nou coleg pentru a ni se alatura.
Cine suntem? Nexia ABS Financial Services este o echipă tanara si dinamica, cu o vastă experiență în industria de servicii de consultanta contabila si fiscal. Ne mândrim cu abilitatea noastră de a oferi soluții personalizate și de a susține clienții în atingerea obiectivelor lor financiare, atuul nostru fiind calitatea serviciilor pe care le prestam.
Beneficii:
  • Oportunitate de dezvoltare profesională într-un mediu dinamic și inovator;
  • Program hibrid pentru un echilibru optim între muncă și viață personală;
  • Locație centrală, în inima Bucureștiului, în sectorul 5, Cotroceni;
  • Pachet salarial atractiv, în funcție de experiență și performanță;
  • Beneficii suplimentare, inclusiv abonament medical privat și tichete de masă;
Responsabilități:
  • Operarea în programul informatic propriu sau al clientului a tuturor documentelor financiar-contabile pentru portofoliul de clienti alocat corect si la timp;
  • Pregatirea corecta si la timp a declaratiilor fiscale pentru clientii alocati;
  • Identificarea nevoilor clienților și oferirea de soluții în conformitate cu normele și reglementările contabile și fiscale;
  • Pregătirea situațiilor financiare, a raportărilor contabile și a altor raportări (statistice, BNR, manageriale), precum și a declarațiilor fiscale;
  • Calcularea statelor de salarii;
  • Implicare în stabilirea și implementarea proceselor și procedurilor financiar-contabile atât în cadrul departamentului cât și în cadrul companiei client;
  • Supervizarea și instruirea colegilor juniori.
Candidatul Ideal:
  • Absolvent de studii superioare;
  • Cunoștințe de legislație contabilă, financiară și fiscală;
  • Cunostinte avansate de Excel;
  • Cel puțin 2-4 ani de experiență practică în calitate de contabil, efectuând servicii complete de contabilitate (declaratii fiscale, situații financiare statutare anuale și semestriale);
  • Abilități de operare in diferite sisteme contabile (Saga, Charisma etc), cunoștințele de operare SAP ar fi un plus;
  • Nivel limba engleză minim B2;
  • Bune abilități de coordonare și organizare, cu o atitudine orientată spre client si spre echipa;
  • Abilități foarte bune de comunicare și prezentare;
  • Atenție la detalii și capacitatea de a gestiona sarcini multiple.
Echipa noastră așteaptă cu nerăbdare să vă întâmpine și să vă ofere oportunitatea de a vă dezvolta într-un mediu de lucru stimulant și motivant.Powered by JazzHR

TotalSoft

Job-uri similare

  • ECONOMIST CONTABIL

    ABC Human Capital

    • București
    Scurta descriere a companiei ABC Human Capital este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua misc…

    • București
    Locatie: Bucuresti Domeniu: Energie Studii: Superioare economice Vechime/Experienta: Minim 5 ani pe un post similar Alte cerinte de specialitate: Cunostinte profesionale: cunostin…
    • Acum 3 zile
  • Economist/Contabil

    Easy Credit

    • București
    • Constanța
    Scurta descriere a companiei Societatea EASY CREDIT 4 ALL IFN S.A. este o institutie financiara nebancara. A fost infiintata in anul 2009 ca societate pe actiuni de tip inchis, c…