Inginer operare și administrare rețele de telecomunicații

STS (Serviciul de Telecomunicatii Speciale)

  • București
  • Full-time
  • Acum 1 lună
Scurta descriere a companieiFurnizăm servicii de telecomunicaţii speciale şi de cooperare securizate, oriunde şi oricând, pentru România. CerinteCandidatul ideal
  • Este absolvent de studii superioare în inginerie electronică și telecomunicații, ingineria sistemelor, calculatoare și tehnologia informației, științe inginerești aplicate (matematică și informatică aplicată în inginerie), informatică
  • Are cunoștințe și experiență în:
o configurare și utilizare sisteme de operare Windows, Linux (Debian 10.6, Centos, RedHat);
o DWDM, MPLS, STP, OSPF, EIGRP, IS-IS, BGP, MP-BGP, VPN, IPsec, VOIP, SIP, TDM, ATM, Radio;
o VMware, vCENTER;
o SQL, ORACLE.
ResponsabilitatiActivități principale
  • Configurarea, administrarea și operarea serviciilor și rețelelor de telecomunicații speciale
  • Monitorizarea infrastructurii, rețelelor, serviciilor și a echipamentelor de la nivel național
  • Asigurarea suportului pentru remedierea problemelor tehnice aferente serviciilor și rețelelor administrate de către STS
Alte informatiiCondiții generale
  • Cetățenie română și domiciliu în țară
  • Stare bună de sănătate
  • Media examenului de bacalaureat/licență peste 7,00
  • Să nu facă parte din partide, formațiuni sau organizații politice
  • Să nu fi fost condamnat penal printr-o hotărâre judecătorească rămasă definitivă pentru o infracțiune săvârșită cu intenție, să nu fi executat o pedeapsă cu închisoarea ca urmare a săvârșirii unei infracțiuni din culpă și să nu fie în curs de cercetare sau judecată într-un dosar penal

Hipo.ro

Job-uri similare

  • Inginer de telecomunicații

    • București
    Scurta descriere a companiei Furnizăm servicii de telecomunicaţii speciale şi de cooperare securizate, oriunde şi oricând, pentru România. Cerinte Candidatul ideal Este absol…
    • Acum 30 de zile
  • Ajutor tehnician telecomunicatii Internet/TV

    • București
    Companie de telecomunicatii, angajeaza Tehnician sau Muncitor necalificat pentru instalare cabluri de telecomunicatii si retele electrice, cu sau fara experienta. Caracteristici …
    • Acum 17 ore
  • specialist administrare aplicații și baze de date

    Randstad

    • București
    Offer OBIECTIVUL POSTULUI: ● Administrarea aplicațiilor, a instanțelor și a bazelor de date (ex: MS SQL Server) precum și administrarea și managementul performanțelor, capacită…