specialist administrare aplicații și baze de date

Randstad

  • București
  • Full-time
  • Acum 1 lună
OfferOBIECTIVUL POSTULUI:● Administrarea aplicațiilor, a instanțelor și a bazelor de date (ex: MS SQL Server) precum și administrarea și managementul performanțelor, capacității, accesibilității și securității acestora;
● Administrarea de aplicații informatice dedicate sau generale, relaționate bazelor de date sau
care deservesc sisteme informatice operaționale (ex: Warehouse Management System, Transport Management System, ERP, etc.);
● Asigură asistența și a consultanță de specialitate pentru utilizatori și membri / stakeholders ai echipelor de proiect;
● Analizează nevoile și obiectivele soluțiilor software IT, propune soluțiile tehnice compatibile și eficiente în atingerea scopurilor constatate, respectiv modifică sau dezvoltă sistemele de baze de date și aplicații administrate în concordanță;
● Administrează sau elaborează sisteme de raportare a datelor (rapoarte, scripturi, BI etc.);
● Instalează și testează actualizări sau noi versiuni software.COMPETENȚE / EXPERIENȚĂ● Administrarea de aplicații, baze de date și în utilizarea generală a tehnologiei informațiilor si/sau Programare;
● Avantaj semnificativ: experiența cu soluții sau procese logistice sau cu sisteme industriale / fiscale;
● Limba engleza - nivel mediuAPTITUDINI MANDATORII● Dorința de a învăța;
● Creativitate, inovație și perfecționism;
● Bună capacitate de analiza si sinteza;
● Bună cooperare - lucrul in echipă;
● Inițiativă și asumarea responsabilităților;
● Adaptabilitate;
● Obiectivitate.TEHNOLOGII SI SOLUȚII DE REFERINȚĂ● Soluții software de business: WMS, ERP, CRM, TMS, Rapoarte / BI, Office 365● MS SQL Server, Microsoft .Net, PHP, MySQL, JavaScript,, Visual Basic, Crystal Reports, Web services

Randstad

Job-uri similare

  • Inginer operare și administrare rețele de telecomunicații

    STS (Serviciul de Telecomunicatii Speciale)

    • București
    Scurta descriere a companiei Furnizăm servicii de telecomunicaţii speciale şi de cooperare securizate, oriunde şi oricând, pentru România. Cerinte Candidatul ideal Este absol…
  • Specialist IT&C

    • București
    • 7.000 Lei pe lună
    • Acum 30 de zile